Nawigacja
Ostatnie artykuły
+ Undertale - wideorec...
+ Party Hard - wideore...
+ Wywiad z twórcą Ut...
+ Top Hat (recenzja "s...
+ Concrete Jungle
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witaj na portalu Ślimaczek poświęconemu amatorskiemu tworzeniu gier komputerowych.
Undertale - wideorecenzja


W kilku miejscach pojawiła się informacja, że Undertale to gra roku. Ze względu na rozgłos - na pewno. Zapraszam do działu Recenzje.Party Hard - wideorecenzja


Wideorecenzja z bardzo nietypowej i wciągającej gry Party Hard dostępna jest już teraz w dziale Recenzje.


Ślimak na żywo...


Zapadła decyzja o rozpoczęciu nowej metody recenzowania gier. Każdy materiał w dziale artykuły będzie poprzedzać próba rozgrywki, emitowana na żywo na serwisie Hitbox. Harmonogram pre-recenzji dostępny jest na podstronie "Kiedy grasz?". Pierwsza emisja już dziś!


Wywiad z twórcą Utopii

Airem to człowiek, który (co prawda nie pod tym nickiem) jest kojarzony w branży dzięki swoim poprzednim dziełom pt. Osadnicy (solidna polska odpowiedź na mizerne The Settlers). W tym tygodniu porozmawialiśmy sobie o Utopii.

Ślimak, Ślimak, pokaż rogi...


Drogi użytkowniku. Skoro już tu trafiłeś, to pewnie nieprzypadkowo. Załóżmy, że pamiętasz "jedyny polski e-zin klikowy", którego działalność jakiś czas temu zakończona została śmiercią zupełnie naturalną. Nadszedł czas na zmiany. Jaki będzie ich bilans - czas pokaże.

Ślimaczek nie jest już mniej lub bardziej systematycznie ukazującym się periodykiem. Został on przekształcony w formę interaktywnego portalu internetowego, w którym planuję udostępniać materiały z maksymalną możliwą dla mnie szybkością. Zdecydowanie łatwiej pracuje się z taką formą publikacji, jest o wiele bardziej elastyczna i daje szansę nadążyć za gnającym w olbrzymim tempie rynkiem gier komputerowych. Szczególnie rynkiem alternatywnym i "amatorskim". W chwili obecnej za docelową częstotliwość ukazywania się nowego materiału wyznaczyłem sobie jeden solidny element tygodniowo. Jak widzicie, jestem tu, póki co, zupełnie sam, ale już dostrzegam pewien potencjał nadchodzącego przedsięwzięcia: tu postawimy konsole do gier, tu będzie projektor z wielkim ekranem, a tu maszyna do popcornu! Czas pokaże w jakim tempie całość będzie się rozwijać, a póki co mam już realne plany przemiany działu "Recenzje" w materiały wideo oraz próby dotarcia do szerszej społeczności dzięki wykorzystaniu tłumaczeń na język angielski. Ale to w późniejszym terminie.

Już w tej chwili zachęcam do rzucenia okiem w dział recenzji (znajdziesz go w artykułach), ponieważ zdołałem do tej pory położyć łapki na kilku ciekawych pozycjach z showcase'u Clickteamu i opisałem trzy całkiem ambitne gry spod młota rzemieślników pracujących w Clickteam Fusion 2.5. Recenzje póki co widoczne też są po lewej jako "ostatnio dodane" materiały. Więcej słowotoku przewiduję już niebawem. Każdej napisanej recenzji towarzyszy galeria zrzutów ekranu, dodatkowo linkowana bezpośrednio pod tekstem. Masz coś do powiedzenia w dziedzinie ogólnie pojętych gier komputerowych tworzonych przez dynamicznie rozrastającą się rzeszę twórców indie? Zapraszam do rejestracji i zakładania ciekawych wątków na forum! Chcesz powspominać stare, dobre czasy, kiedy Ślimaczek miał formę e-zinu? Uruchomione zostało archiwum, gdzie można pobrać lub bezpośrednio przeglądać stare numery online. Już wkrótce pojawi się indeks archiwalnych artykułów, by ułatwić nawigację.

Nie kazałem jeszcze zdejmować rusztowania, portal jest w ciągłej przebudowie. Mimo to podpisałem papiery z kierownikiem budowy i mamy stan surowy zamknięty. Portal Ślimaczek można więc de facto uznać za otwarty.

msg


63,141 unikalne wizyty